Акушерство для студентів І та ІІ рівнів акредитації

Перейти до змісту

Головне меню

Гормон любові окситоцин змушує людей брехати

News


Група вчених з Ізраїлю та Нідерландів експериментально довела, що гормон любові окситоцин змушує людей говорити неправду. Про це повідомляє УНН з посиланням на іноземні ЗМІ.

Доктор Шауль Леві з кафедри психології університету імені Бен-Гуріона в Негеві і Карстен де Дрю з Університету Амстердама запросили для свого дослідження 60 чоловіків. Їх розділили на дві групи, одній з яких ввели гормон окситоцин, а інший дали плацебо.

У ході експерименту учасникам треба було вгадати, скільки разів підкинута в повітря монета, впаде певним чином. Тим, хто вгадував більшу кількість разів обіцяли грошову винагороду.

Люди, котрі отримали окситоцин, частіше стверджували, що вгадали результати: 53 % з них сказали, що передбачили 9 з 10 результатів. У групі, де піддослідним ввели плацебо, всього 23% наполягали на правильності своїх прогнозів.

Статистична ймовірність вгадати результат падіння монети 10 раз поспіль - всього 1 %. Таким чином, брехуни були в обох групах, але під впливом окситоцину чоловіки частіше брехали про результати.

За підсумками дослідження, вчені дійшли висновку, що у брехні є біологічні підстави. Високий рівень гормону провокує турботу про об'єкт любові і навіть включає аморальну поведінку.

Гормон окситоцин називають гормоном любові. Він відповідає за зв'язки між батьками і дітьми, прихильність між коханцями.

Раніше вчені з Німеччини дійшли висновку, що високий рівень окситоцину у чоловіків, які перебували у відносинах, змушує їх цуратися інших жінок. Крім того, цей же гормон дозволяє парам уникати сварок і конфліктів.

Пʼятниця, 4 квітня 2014

Артур Гончаров

Джерело: УНН, BBC  www.unn.com.ua/uk/news/1326446-gormon-lyubovi-oksitotsin-zmushuye-lyudey-brekhati-vcheni   та www.bbc.com/news/science-environment-26771703123


 
Назад до змісту | Назад до головного меню